SAMYELİ TEMİZLİK

SAMYELİ TEMİZLİK

YER TEMİZLİĞİ VE BAKIMI

Temizlik sırasında olabildiğince çok yüzeye ulaşabilmek için hareket edebilen eşyalar yerinden kaldırılır. Vakumlu süpürge ile toz kaldırmadan süpürülür. Süpürge sonrası deterjanli su le islatılmış paspasla silme işlemi yapılır. Uzun süre temizlenmemiş kalıcı kirler bulunan ortamların temizliği özen ister. Yerlerin islatılarak ispatula ile mekanik olarak temizlenmesi gerekebilir Mobilyalarım tozlan iz bırakmayacak şekilde nemli bezle silinir. Lekeler var ise yüzeyi bozmayacak temizleyicilerle silinerek, kuru yada nemlí bezle son bakımı yapılır.

 

ENDÜSTRİYEL TEMİZLİK

Endüstriyel temizlik alanında fabrikalar, üretim makineleri, depoların temizlik ve bakımlan yapılmaktadır. Üretim alanının yer temizliği ve bakım makinelerinin yağlardan arındinimas bakım ve temizliğinin yapılması. Hastane, restoran, kantin, mutfak ve bu tür yerler hijyenik şartlara uygun olarak temizlenir.

 

GÜNLÜK TEMİZLİK

İşyerleriniz, evleriniz, okullar, bürolar, halka açık kamu kurum ve kuruluşlarının günlük temizlik bakim, parlatma ve hijyenik şartlara uygun olarak temizleme uygulamaları yapılır. Günlük temizlikleriniz en modern araç ve gereçlerle yapılmakta ve sizlere en iyi temizlik hizmetlerini profesyonelce sunmaktayız. Temizlik konusunda bütün sorunlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Konusunda uzman olan kadromuz sizlere yardımcı olacaktır.

 

GENEL TEMİZLİK 

Şirketlerin, Firmaların, Holdinglerin, Konutların oda, banyo, etler gibi mekanlardaki çelik ve ahşap eşyaları, masa, sehpa, koltuk, dolap, kapı, radyatör ve lambrilerini tüm ahşap bölümlerini hijyenik şartlara uygun olarak temizlemektir. Işletmelerin yoğun kullanımlarına açık olmalan temizliğin korunmasını güçleştirir ve hijyenik kalmama riskini arttırır. İşletmelerde genel temizlik için zaman ve maliyetin çok önemli olduğunu bildiğimizden en etkin, profesyonel. hizli ve ekonomik fiyatlarin tercih edildiğinin bilinci ile hizmetinizdeyiz.

 

CAM ve DIŞ CEPHE TEMİZLİĞİ

İşyerlerinizin camları, hava şartları, yağmur, toz, kirli hava, rüzgâr ve sisten dolayı meydana gelen kirli tabakalara maruz kalmaktadır. Şirketinizin görüntüsü ve hijyenik bakımdan temizlenmesi önemlidir.

Şirketimiz konusunda uzman ve deneyimli personeli, profesyonel ekipmanları ile sizlerin hizmet vermektedir. İşyerlerinizin cam temizliğinde fiberoptik bezler ve bazik temizleyici maddeler kullanıldığımızdan temizlenen camlarda tortu ve iz kalmamaktadır.

Her çeşit cam temizliği tek ve çift camların temizliği, çerçeve temizliği bölme camların temizliği cam kapıların temizliği, camdan yapılmış çatıların temizliği, metropol ve yüksek binaların temizliği yapılmaktadır.

Cam temizleme işlemleri deneyimli, uzmanlarımiz tarafından yerinde incelenip, camların temizliği, çerçevelerin bakımı en ince detaylarına kadar firmanıza bilgi verildikten sonra temiz, güvenli ve profesyonel elemanları ile müşteri memnuniyetini sağlayarak, müşterilerimize en iyi hizmeti en uygun şekilde vermeyi amaç edinmiştir.

 

KRİSTALİZE ve SÜT CİLA BAKIMI

İşyerlerinizin süt cilası uygulanacağı yüzeyi öncelikle cila ve kir sökücü kimyasal ile yıkandıktan sonra kirden tamamen arındırılmış yüzeye temiz bir paspas ile sürülerek süt cilası yapılır. Süt cilanın dayanım ömrü kristalize cilaya göre çok daha azdır. Yaklaşık olarak iki ile üç hafta arasında dayanma süresi vardır. PVC yüzeylere süt cilasi uygulaması yapılmakta, ancak;

Granit, fayans ve seramik gibi sirli zeminlere süt cilası yapılmamaktadır. İşyerlerinizde bulunan mermer yüzeylere uygulanacak olan yüzey öncelikle kir sökücü ve kimyasal ile yıkandıktan sonra kristalize cila uygulanır.

Kirden arındırilmiş temiz yüzeye 4 veya 5 metreye geçmeyecek şekilde püskürtme yapılarak yapılmaktadır. Cila makinesinin altında buluna pet aparatına takılı olan tel pet ile cila yüzeye 10 veya 15 dakika arası tatbik edilmektedir. Kristalize cilanın ömrü süt cilaya göre çok daha dayanıklıdır. Hareket sirkülasyonuna bağlı olarak ortalama 3 veya 4 ay dayanma gücü olduğu bilinmektedir.

 

İNŞAAT SONRASI TEMİZLİK

İnşaat veya tadilattan çıkmış alanlar çok farklı boyutlarda farklılık gösterdiklerinden temizlenecek alanlar ile ilgili önceden inceleme yapılarak, ne şekil bir sistem uygulanacağı belirlenmektedir.

Alanların büyüklüğüne veya küçüklüğüne göre tam donanımlı ekipler tedarik edilmektedir.

Yerin büyüklüğüne göre yerdeki alçı, boya vb. inşaat atıklarını islatma, firçalama ve vakumlama işlemlerini aynı anda yapılarak zaman ve iş gücünden tasarruf sağlanarak, taahhütlerin bir an önce yerine gelmesini sağlamaktayız. Zemin temizliğinden önce inşaat atıkları ve çöpler fazla ise temizlenerek nakliyesi yapıldıktan sonra cilalama işlemine başlanmakta, diş cephe camlarına içeriden erişim yok ise sepetli vinç sistemi ile temizlik yapılmaktadır.

 

PERİYODİK TEMİZLİK

İşyerlerinizin, fabrikalarınızın, Kamu Kurum ve Kuruluşlarınızın çelik ve ahşap eşyalar. masa, sehpa, koltuk, dolap, kapi ve lambril tüm ahşap bölümleri, çöpler alınmadan önce masa, sehpa üzerindeki kül tablaları, çöp sepetleri temizlenir, çöp sepetlerinin poşetleri yenileri ile değiştirilir, zeminlerin halı kısımlanı yüksek vakumlu elektrik süpürgeleri ile sert zeminler is paspas çekilmek sureti ile temizlenir. Lavaboların duvar ve zeminleri, klozetlerin kenarlar ve tamir malzemeleri temizlik malzemesi ile dezenfektes edilir.